WYJŚCIE MISYJNE WE WROCŁAWIU

 

21 marca do wrocławskiego zboru przyjechała Grupa Misyjna Trzej Aniołowie. W grupie kilkudziesięciu osób poszliśmy na główny deptak. Tam podzieliliśmy się na różne grupy, między innymi grupę wokalną, grupę rozdającą jabłka i gorącą herbatę, oraz grupę skoncentrowaną na zachęceniu przechodniów do posłuchania historii z księgi Daniela i robiącą ankiety.

 

W trakcie akcji, miałem okazję rozdać kilkadziesiąt ulotek Glow różnym ludziom oraz zachęcić kilka osób do wysłuchania historii biblijnej wraz z jej proroctwem i urzeczywistnieniem na przestrzeni wieków. Jedna starsza Pani zdawała się być bardzo zainteresowana opowieścią i przyjęła dodatkowo książeczkę dot. proroctwa Daniela. Inną osobą był mężczyzna, który wraz z dziećmi wysłuchał z zaciekawieniem opowieści oraz poprosił nas o książkę Wielki Bój, obiecując, że przeczyta ją w całości.

 

Najciekawszym momentem dla mnie była rozmowa z grupą młodzieży z Izraela, która wraz z opiekunką podeszła do nas i wysłuchała naszej opowieści o posągu i proroctwie Daniela. Grupka kilkunastu osób była bardzo zaciekawiona i aktywna, gdyż historia ta była po części związana z historią narodu izraelskiego. Byli bardzo zafascynowani opowieścią.

 

Mam nadzieję, że część osób, które przystanęły aby posłuchać historii z ks. Daniela lub przyjęły od nas literaturę, skieruje swoje serce ku Bogu oraz zapragnie Go poznać. Cieszę się, że wziąłem udział w tym wydarzeniu i mam nadzieję, że takie akcje będą coraz częściej w naszym kościele.

Wojciech Pawełkiewicz