Obóz szkoleniowy w Niemczech

W dniach 27.12.11 – 03.01.12 odbył się pierwszy obóz szkoleniowy dla liderów w Niemczech.

Spotkanie to miało miejsce w Knüllwald-Niederbeisheim koło Kassel i miało charakter obozu misyjno-szkoleniowego dla liderów w Niemczech. Nauczanie było bardzo praktyczne, gdyż każdego dnia inne osoby miały możliwość sprawdzić się w roli lidera, dlatego też każdy dzień wyglądał trochę inaczej. Praca misyjna polegała na pracy z ankietą na temat ludzkich refleksji dotyczących nadchodzącego roku 2012 i przepowiedni końca świata. W ankiecie prowadzono ludzi do zainteresowania się biblijnymi proroctwami i zachęcano do studium Słowa Bożego. Temu towarzyszyło rozdawanie drobnej literatury oraz ulotek tematycznych.

Niesamowitym było obserwowanie jak Pan przygotowuje młode osoby na pracowników misyjnych, pragnących prowadzić ludzi do Jezusa…

Uczestnicy obozu pochodzący z różnych części Niemiec byli pełni zapału, aby nauczyć się w ciągu ośmiu dni jak najwięcej: prowadzenia gimnastyki porannej, osobistego czasu z Bogiem, organizowania wspólnego nabożeństwa porannego. Każda osoba miała za zadanie przygotować i przedstawić 15 minutowe kazanie. To był czas bardzo intensywny i pełen nowych doświadczeń.

Niesamowitym było obserwowanie jak Pan przygotowuje młode osoby na pracowników misyjnych, pragnących prowadzić ludzi do Jezusa przez nauczenie Pisma Świętego i przygotować świat na powtórne przyjście Zbawiciela. W tym niesamowitym tygodniu można było na nowo doświadczyć jak człowiek rozwija i zmienia się poprzez zaangażowanie w Boże dzieło. Jest to zachęta dla nas wszystkich, aby samemu dalej wytrwale działać, widząc, że Bóg ma wspaniałe plany misyjne w całej Europie!

zobacz zdjęcia