METODY MISYJNE

Posąg z ks. Daniela – misja w mieście. Podczas gdy jedna osoba przebrana jest za posąg, inna lub kilka tłumaczy przechodniom znaczenie tego posągu używając Biblii. Dobrze jest nie tylko czekać aż ludzie podejdą, ale zachęcać aby się zatrzymali i posłuchali. Warto mieć przy sobie ulotkę GLOW.

Czas odpocząć – misja w mieście. W miarę możliwości ustawiamy kanapę/leżaki/wygodne krzesełka (2-3 szt). Warto mieć obok kolorowy plakat z napisem „czas odpocząć”. Zapraszamy ludzi, aby usiedli odpocząć, możemy poczęstować wodą lub herbatką. Rozmawiamy o znaczeniu odpoczynku, prowadząc do biblijnej prawdy o sabacie. Warto mieć ulotki GLOW „Czas odpocząć” bądź inne materiały na ten temat.

Ani żadnej rzeczy, która jego jest – misja w mieście. Przygotowujemy plakat/banner z tym napisem. 1-2 osoby trzymają banner (można się z nim przemieszczać np. po deptaku). Inna osoba/osoby pytają przechodniów skąd pochodzą te słowa i co oznaczają. Nawiązujemy do Bożych przykazań pokazując je w Biblii. Warto mieć przy sobie broszurę „Dekalog” bądź inne materiały na ten temat.

Śpiew w mieście – misja w mieście. Wystarczy kilka osób, aby stworzyć uliczny zespół. Dobrze jest, gdy ktoś gra na jakimś instrumencie, ale można i bez tego Warto wcześniej przygotować scenariusz i teksty pieśni dla każdego z zespołu uwzględniając czytanie obietnic ze Słowa Bożego między utworami. Świetnie sprawdzają się pieśni syjońskie, których głęboka treść porusza wiele osób.

Wrzuć palenie/owoc za papierosa – misja w mieście. Zachęcamy ludzi na ulicy do rzucenia palenia poprzez oferowanie im owoców w zamian za papierosy. W owoce można wbić chorągiewki/listki z obietnicami Bożymi (małe karteczki i wykałaczki). Warto mieć książeczki „Dziękuję nie palę”.

Bon na darmową książkę – misja w mieście. Ustawiamy stolik z darmową literaturą. Inne osoby, w promieniu kilkunastu metrów od stolika, rozdają bony upoważniające do otrzymania jednej darmowej książki. Warto przygotować dobrej jakości bony (zalaminowane), które trzeba oddać wybierając książkę ze stolika. Dzięki temu są wielorazowego użytku. Taki bon powoduje, że ludzie chętniej podchodzą do literatury.

Woda/herbatka/owoce – misja w mieście. W zależności od pory roku, ustawiamy stolik, bądź spacerujemy z tacami i rozdajemy za darmo wodę/ziołową herbatkę bądź owoce (np. pokrojony arbuz). Na kubeczkach warto nakleić obietnice z Biblii, w owoce wbić chorągiewki/listki. Jest to świetna okazja do nawiązania rozmów z ludźmi lub wręczenia ulotek, literatury.

Baloniki – misja w mieście. Świetna misja dla dzieci. Karteczki z obietnicami Bożymi wrzucamy do balonów, pompujemy je i rozdajemy innym dzieciom. Można też teksty napisać markerem na balonie. Warto pamiętać o ulotkach dla rodziców.

Prezenty – misja w mieście. W okresie świąt czy uroczystości można wyjść do ludzi z literaturą w postaci prezentów. Trzeba tylko zainwestować w ładny papier i poświęcić czas na zapakowanie upominków

Ankiety – misja w mieście, od drzwi do drzwi. Istnieją różne rodzaje ankiet. Na naszej stronie jest kilka do ściągnięcia. Jest to najprostsza forma pozyskania osób na studium biblii. Jeżeli jesteś zainteresowany ankietą, a nigdy z niej nie korzystałeś, zachęcamy do kontaktu z nami, podpowiemy Ci jak jej użyć.

Wypożyczalnia – misja w mieście, systematyczna. To taka darmowa, chodnikowa biblioteka. Możliwości jest wiele, ale my polecamy stojak taki jak na zdjęciu, gdzie z jednej strony są materiały zdrowotne, a z drugiej duchowe. Można postawić tam książki, znaki czasu, płyty, kursy z KSB itp. Wypożyczamy na takich samych zasadach jak w bibliotece. Przy zapisie trzeba spisać dane z dowodu osobistego i numer telefonu. Trzeba założyć w tym celu specjalny notes. Książki pożycza się i oddaje zawsze w tym samym miejscu. Wypożyczalnia może działać raz w tygodniu lub więcej, w określonych godzinach, w zależności od możliwości. UWAGA: trzeba mieć pozwolenie z miasta na takie stoisko! W razie pytań, skontaktuj się z nami, podpowiemy jak załatwić formalności i prowadzić wypożyczalnię.

Modlitwa – bardzo ważną częścią misji jest modlitwa. Jeśli planujesz jakiekolwiek działania misyjne, zorganizuj grupę modlitewną w zborze lub skontaktuj się z innymi grupami, które się systematycznie modlą (tutaj). Módl się o teren misji (nie tylko podczas spotkań modlitewnych, ale zorganizuj spacery modlitewne NA TYM TERENIE), o ludzi, o metody, materiały. Krótko mówiąc o każdy etap tych działań.

Strefa Jezusa – polega na „stacjach” w mieście. W niedalekiej odległości ustawia się wszystkie bądź kilka z powyższych stoisk. Między stacjami kilka osób przeprowadza ankiety, rozdaje ulotki. Ogniwem wiążącym wszystko są osoby pełniące straż modlitewną. Spacerują między stacjami i modlą się za przechodniów, rozmowy, które się toczą itp.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami, spróbujemy odpowiedzieć.