Audiobooki w prezencie

IMG_6619

Święta Bożego Narodzenia…
Pierwsze skojarzenie? Prezenty!!! Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję, kiedy świąteczna atmosfera bardziej nastraja ludzi do przyjmowania prezentów również od nieznajomych na ulicach.
Żyrardów jest polem misyjnym zboru Mszczonów i to właśnie do jego mieszkańców chcieliśmy dotrzeć w ten nietypowy sposób.
Najpierw kilkanaście osób (nie licząc naszych licznych dzieci) spotkało się na wspólnym pakowaniu prezentów – książek „Wielki bój” i „Pragnienie wieków” w wersji audio oraz filmów „Kim jest ten Jezus” i „Droga do Emaus”. Każda para rąk była w tym dziele wprost bezcenna. Nawet małe dzieci pomagały ozdabiać opakowania, by były bardziej atrakcyjne. A potem…

Ruszyliśmy na ulice
Podzieleni na kilkuosobowe grupki w różnych częściach miasta wręczaliśmy pięknie opakowane prezenty przechodniom, osobom robiącym zakupy i sprzedawcom na placu targowym, ekspedientkom w sklepach i na dworcu, podróżnym czekającym na pociąg. Ludzie reagowali niezwykle przyjaźnie, generalnie bardzo chętnie sięgali po wyciągane w ich kierunku płyty. Niektórzy nie kryli wielkiego zdziwienia, iż spotyka ich tak miła sytuacja; chcieli płacić, częstowali czym mieli pod ręką, składali nam najlepsze życzenia. Na palcach policzyć można było osoby, które nie chciały przyjąć prezentu.
Wracaliśmy szczęśliwi! W czasie wyjść misyjnych nie zawsze doświadcza się tylu pozytywnych reakcji ze strony ludzi. Ten rodzaj misji – nie narzucającej niczego – pozwolił nam w bardzo krótkim czasie rozprowadzić 350 płyt z nagranymi książkami i filmami. Ledwie zaczęliśmy, już zabrakło nam prezentów i musieliśmy wracać.

Co dalej?
To prawda, że misja nie potrzebuje szczególnych okazji. Niemniej jednak każda okazja jest dobra, by działać misyjnie! Nasz zbór postanowił stworzyć kalendarz misyjny, ponieważ chcemy wykorzystać każdą możliwość, by dotrzeć do mieszkańców Żyrardowa. Teraz na wyjątkowe daty w kalendarzu patrzeć będziemy „misyjniej”, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie: W jaki sposób przy okazji tego święta/wydarzenia możemy zanieść ludziom ewangelię? Już szykujemy kolejne akcje…   zobacz zdjęcia

Ania Kuczek